STARTLISTA 2019

Swedish Alpine Ultra 106 km

Namn                           Ort                           Klubb

 1  Robert Halsius                      Luleå

 2  Christian Arthursson            Växjö       

 3  Ingemar "Inko" Perä             Genarp                          Genarps IF   

 4  Monica Karlsson                   Växjö

 5  Anna Carlsson                       Abisko

 6  Jimmie Hellström                  Stockholm                     Långvik Löparsällskap 

 7  Richard Sydenham                Mallorca, Spanien

 8 Robert Kron                           Stockholm

 9 Jan Tomas Caspary                Freiburg, Tyskland                               

10 Lilllemor Bock                      Karlskoga

11 Catrin Gustafsson                  Linköping

12 Oliver Sparrings                    Stockholm

13 Maria Wahlund                      Uppsala

14 Carina Eklund                        Tullinge

15 Kristofer Bohlin                     Uppsala

16 Mikael Windahl                     Motala                                 Markstridsskolan

17 Philip Gubby                         Surrey, England

18 Anna Andersson                    Köpenhamn, Danmark

19 Joel Sandqvist                        Luleå

20 Pål Andersson                        Köpenhamn, Danmark

21 Charlotte Bopp                       Dübendorf, Schweiz

22 Kristofer Backlund                 Linköping                           Team Nordic Trail

23 Kenneth Eliasson                    Tyresö                                 Stockholm                                                                                                                            Långditansklubb

24 Jacqueline Raaijmakers           Nijmegen, Holland

25 Tomas Ankarcrona                  Bankeryd

26 Elisabeth Ankarcrona              Bankeryd

27 Anders Suther                          Spånga

28 Per Svensson                            Johanneshov

29 Magnus Fahlgren                     Lidköping

30 Patrik Nyström                        Göteborg

31 Oscar Maturana                       Täby

32 Thomas Gottlind                      Stockholm                           Vardagstark

33 Jonas Brännmyr                       Porla Brunn/Laxå               Nature Running

34 Hampus Nordin                       Jönköping

35 Birger Andersson                    Norrköping                           Markstridsskolan

36 Roland Fors                              Ystad

37 Fredrik Engström                    Umeå                                    Diago MS

38 Anton Mikko                            Kiruna      

39 Erik Högkvist                           Karlstad 

40 Michaela Lindström               Pargas, Finland.              Team Nordic Trail 

41 Johanna Gelfgren                     Täby                                 

42 Andreas Bohman                       Risinge                               

43 Jakob Bökman                           Stureby/Stockholm

44  Oscar Cortes                             Stockholm

45 Leonardo Urbina                        Stockholm

46 Jonathan Borrill.                        Sollentuna 

47 Pontus Wedell                            Sundsvall                            Norrfjärdens IF

48 Andreas Kyrk                             Linköping                          Markstridsskolan

49 Eva Öhlund                                Hakarp, Huskvarna